Kiemelt koncertek


Chris Bergson
Ripoff Raskolnikov Band
vendég: Nóvé Soma
2024.04.18.


Chris Bergson
& Ripoff Raskolnikov
2024.04.19.


Dan Patlansky

2024.04.20.


The Mojo
2024.04.26.


Zongorista találkozó
2024.04.26.


Fekete Jenő 60

2024.04.27.


Jumping Matt
and His Combo
és a Körösparti Vasutas
Koncert Fúvószenekar
2024.04.27.


Shemekia Copeland

Little G Weevil
and his band

2024.07.17.

Ajánlott albumok

Hobo Blues Band
Hobo Blues Band
Idegen tollak
Mojo Workings
Mojo Workings
Long Step
Alastair Greene
Alastair Greene
Alive In The New World
Mick Pini
Mick Pini
Backtrack
The Özdemirs
The Özdemirs
Introducing The Özdemirs
Layla Zoe
Layla Zoe
Nowhere Left To Go
The Holmes Brothers
The Holmes Brothers
State Of Grace
Buddy Guy
Buddy Guy
Blues Singer




Megjelentette harmadik lemezét Chris Yakopcic
2023-09-26 | hír


Chris Yakopcic fingerstyle gitáros, énekes és dalszerző az ohiói Daytonból származik. Játékát a háború előtti delta és piemonti blueszenészek inspirálták. Pályafutása során négy alkalommal kvalifikálta magát az International Blues Challenge-re, a legnagyobb sikerét 2015 januárjában érte el, amikor a döntőbe jutott a Memphisben évről évre megrendezendő versenyen. Rendszeresen fellép Ohio és Pennsylvania szerte található bárokban, de bemutatkozási lehetőséget kapott már Coloradóban, Marylandben és Tennessee-ben is. Bemutatkozó lemeze, a Done Found My Freedom ‘fore My Technique 2011-ben látott napvilágot, amit 2015-ben a ritmusszekcióval rögzített The Next Place I Leave című album követett. Harmadik albuma, a Live At The Hidden Gem 2023. március 30-án, Chris kedvenc ohiói szórakozóhelyén, a Hidden Gem Music Clubban került felvételre. A tizenkétszámos lemez Yakopcic saját dalai mellett Arthur Blinde Blake, Robert Johnson, Leonard Cohen és Tom Waits szerzeményeit tartalmazza.
­

hoati


A Blues Blast Music Awards díjazottjai
2023-09-24 | hír


Szeptember 23-án ünnepélyes keretek között nyilvánosságra hozták a 16. Blues Blast Music Awards győzteseinek névsorát. A jelöltek listáját zenekritikusok, újságírók, fesztiválszervezők, szórakozóhelyek tulajdonosai és egyéb zeneipari szakemberek állították össze. A szavazásra mindazok jogosultak voltak, akik feliratkoztak a több mint 90 országból több mint 42000 feliratkozóval rendelkező online bluesmagazin hírlevelére.



A díjazottak:

Contemporary Blues Album
Taj Mahal – Savoy

Traditional Blues Album
John Primer - Hard Times

Soul Blues Album
Annika Chambers & Paul DeLauriers - Good Trouble

Rock Blues Album
Mike Zito & Albert Castiglia - Blood Brothers

Acoustic Blues Album

Charlie Musselwhite - Mississippi Son

Live Blues Album
John Primer - Teardrops for Magic Slim

Historical Or Vintage Recording
Bob Corritore & Friends - High Rise

New Artist Debut Album

Lady J Huston - Groove Me Baby

Blues Band Of The Year
Cash Box Kings

Male Blues Artist
Taj Mahal

Female Blues Artist
Shemekia Copeland

Sean Costello Rising Star Award

Dylan Triplett

Producer Of The Year
Mike Zito

Electric Guitarist Of The Year
Christone ’Kingfish’ Ingram

Acoustic Guitarist Of The Year

Rory Block

Slide Guitarist Of The Year

Sonny Landreth

Bass Guitarist Of The Year

Bob Stroger

Keyboard Player Of The Year
Kenny ’Blues Boss’ Wayne

Percussionist Of The Year
Kenny ’Beedy Eyes’ Smith

Harmonica Player Of The Year
Charlie Musselwhite

Horn Player Of The Year
Vanessa Collier

Vocalist Of The Year
Shemekia Copeland

Blues Video Of The Year
Jimmy Hall - Jump for Joy - https://youtu.be/LUHABMKhX5k

hoati


Guy Verlinde: Óda az elhunyt Anyához
2023-09-21 | hír


A belga blues- és rootsszíntér kiemelkedő alakjának, Guy Verlinde-nek az édesanyja hosszú küzdelem után, 2020. augusztus 8-án Alzheimer-kórban hunyt el. Az Európa-szerte is jól ismert muzsikus, hogy megbirkózzon a veszteséggel, leírta gondolatait és érzéseit, hogy azok a hosszú gyászidőszak után végül az Ak Peize An Gie (Amikor rád gondolok) című nótában öltsenek testet. Verlinde kizárólag angolul ír és énekel, azonban édesanyja elvesztése annyira személyes volt, hogy a dalt flamand nyelven vetette papírra, azon a nyelven, melyen édesanyjával is beszélt. Az Alzheimer-világnap alkalmából megjelent nóta tisztelgés egy életre szóló emlék előtt, valamint a vigasztalás és a remény szimbóluma mások számára, akiknek az életét megzavarta a demencia. A dal rögzítésében Toon Vlerick gitáros, Benoit Maddens dobos, Karl Zosel basszusgitáros és Tom Eylenbosch billentyűs segédkezett.
­

hoati


Ben Granfelt és Son Henry nyitja az őszi blues-rock koncertsorozatot
2023-09-20 | koncertajánló


Hét országból nyolc előadó/együttes érkezik Budapestre a LOTS Music hamarosan induló őszi blues-rock koncertsorozatának keretében. Finn, amerikai, holland, német, ír, kanadai és angol fellépők koncertjeire várják a szervezők a zeneszerető közönséget. Szeptember 30-án Ben Granfelt ad lemezbemutató koncertet, előtte a lap-steel gitáros Son Henry lép színpadra.

Idén ünnepelte hatvanadik születésnapját Ben Granfelt, a kiváló finn gitáros, énekes, dalszerző, akinek új, immár huszadik szólóalbuma Gratitude címmel június 16-án, a zenész születésnapján jelent meg. Az új lemez dalaival három legnagyobb kedvencének mond köszönetet: Jeff Beck, Gary Moore és Robin Trower gitárosok hatására íródott saját nóták hallhatók az albumon, melyek tökéletesen illeszkednek Granfelt korábbi szerzeményeihez. A több mint harminc éve aktív, saját zenekarai mellett a Leningrad Cowboys és a Wishbone Ash egykori tagjaként is ismert muzsikust a hazai közönség a Nemzetközi Gary Moore Emlékestek visszatérő vendégeként, valamint két alkalommal a saját budapesti fellépésein is láthatta már.
Az estet egy különleges vendég, a jelenleg New Yorkban élő lap-steel gitáros, Son Henry nyitja, aki a hazai T. Rogers együttessel készítendő lemeze kapcsán érkezik Magyarországra. A British Blues Awards-nyertes zenész 2009-ben többször is járt már hazánkban. Az új albumhoz készülő dalok ezen az estén hallhatók majd először, érdemes tehát időben érkezni.

A LOTS Music bemutatja:
Ben Granfelt - Gratitude Tour
Előzenekar: Son Henry
2023. szeptember 30.
Budapest, Analog Music Hall

Jegyek kaphatók a Tixa.hu online rendszerében, szeptember 29-ig 6900 Ft, a koncert napján 7500 Ft-os áron. Limitált nyomdai jegyek rendelhetők az info@lots-music.com e-mail címen, valamint vásárolhatók a helyszínen a koncert estéjén.

Kapunyitás: 19:00 | Kezdés: 19:30

A sorozat további fellépői: október 5. - Julian Sas, október 22. - Henrik Freischlader, október 31. - Band Of Friends, november 4. - Philip Sayce, november 18. - Krissy Matthews Band, november 20. - Tommy Castro & The Painkillers; részletek: www.lots-music.hu

Kapcsolatfelvétel és információ:
LOTS Music - Csillag Zoltán | info@lots-music.com | +36 70 372 1006


Megjelent a Tornóczky All Access első lemeze
2023-09-18 | hír


Tavaly nyáron több, mint huszonöt sikeres szakmai év után új fejezethez érkezett el ifj. Tornóczky Ferenc pályafutása. A Kőbányai Zenei Stúdió igazgatóhelyettese megalapította dinamikus, autentikus, sallangmentes zenekarát, amelyben Nagy Ricsi énekel, Temesi Berci basszusgitározik, Zombori Atus dobol. A múlt héttől minden digitális zenei platformon, valamint saját webshopjukon keresztül is elérhető első nagylemezük, az Elkezdték, folytatjuk…
Az albumról két dalt már ismerhet a nagyérdemű, ugyanis májusban videóklipet kapott a Kémia, majd augusztusban az Ördög vigye el szerzemény is. Az Elkezdték, folytatjuk… valamennyi dalát közösen, egy próbateremben álmodták meg a srácok, a szerzemények a végleges formájukat pedig Lombos Marci szövegeivel nyerték el. „A legfontosabbat az album címe árulja el. Sokan vannak, akikre felnézünk: Szappanos Gyuri, Póka Egon, Tornóczky Feri bácsi... A barátaink, a példaképeink. Rajtuk kívül még sorolhatnánk azokat, akik értéket képviselve itt hagytak minket, létrehoztak rengeteg olyan mondanivalót, zenét, szöveget, amit mi szeretnénk továbbadni a következő generációnak” – kezdte Temesi Berci. „Az életünkről, a megélt szituációinkról, a mindennapokról mesélünk” – tette hozzá. „Számomra az volt a legfontosabb, hogy olyan dalok szülessenek meg a korongra, amelyek stílusukban passzolnak a zenekar arculatához. Mindenképpen súlyos riffekre épülő power blues zenét szerettem volna, feltétlenül magyar szövegekkel” – csatlakozott a névadó gitáros, Tornóczky Feri. A lemezbemutató koncertre 2023. szeptember 30-án az Akvárium Klubban kerül sor.

Az Elkezdték, folytatjuk… lemez elérhetősége:
https://bfan.link/elkezdtek-folytatjuk

Tornóczky All Access webshop:
www.tornoczkyallaccess.hu


11. évadba lép a Blues Session koncertsorozat
2023-09-17 | koncertajánló


Jövő héten immár 11. évadát kezdi meg a Blues Session koncertsorozat a Budapest VIII. kerületben található Muzikum Klub & Bisztróban.



Tervezett koncertek:
szeptember 22. – Éles Gábor Trió
szeptember 29. – I. Budapest Blues Night - házigazda: Fekete Jenő; program: Fekete Jenő akusztikus szólókoncertje, Fekete Jenő és a Ray Charles Trió, Zongorista találkozó (km.: Nemes Zoltán, Kertész Bence, Bacsa Gyula, Mezőfi István), Jam session
október 06. – Hobo klubkoncert
október 14. – Muddy Waters Memorial Band
október 27. – Mike Andersen (DK) és Jumping Matt közös koncertje
október 28. – Little G Weevil If I May… lemezbemutató

A Muzikum Klub & Bisztró elérhetőségei:
1088 Budapest, Múzeum utca 7.
Nyitvatartás: hétfő - szombat, reggeltől estig
Online jegyvásárlás: https://tixa.hu/muzikum_klub
E-mail: info@muzikum.hu
Web: http://muzikum.hu, www.facebook.com/MuzikumKlub

hoati


Megújult formában jelenik meg a Kopaszkutya
2023-09-15 | hír


Nemzedékeken átívelő sikert aratott a Szomjas György által rendezett, 1981-ben bemutatott Kopaszkutya című film, aminek zenéjét nem volt hajlandó kiadni a Magyar Hanglemezgyártó Vállalat. A végül 1993-ban megjelent filmzenealbum CD-n és vinylen ismét kiadásra kerül.



Az 1981-ben bemutatott, mára túlzás nélkül kultikussá érett film és annak zenéje a hazai rocktörténet egyik kiemelkedő momentuma. A maga idejében a Hobo Blues Band filmzenéjét nem engedték megjelenni, arra egészen 1993-ig várnia kellett a közönségnek. Most, harminc évvel később egy hiánypótló újrakiadás lát napvilágot CD-n, és története során először vinylen is, a GrundRecords gondozásában. A legfontosabb változás azonnal szembetűnő, ugyanis a dizájn eltér a három évtizeddel ezelőtt megjelent CD borítójától. Hobo javaslatára a kiadványok külső megjelenését a legismertebb, piros hátterű, eredeti filmplakáthoz igazította a kiadó, megadva a kiadványnak így azt a külcsínt, amilyennel eredetileg is meg kellett volna jelennie. A betétlapon Hobo előszava mellett a Nemzeti Filmintézet jóvoltából gazdag képanyag található. A hanganyag is új masztert kapott Rozgonyi Péternek köszönhetően, aki mindent megtett azért, hogy a hangzás korszerű, mégis hagyománytisztelő legyen. Az NFI a kiadó rendelkezésére bocsátotta a Torta című dal filmben elhangzó, a lemezre vett verziótól eltérő változatát is, ami a CD bónusza lett. A kiadványok először szeptember 22-én Hobo Barba Negrában tartandó Kopaszkutya-koncertjén lesznek megvásárolhatóak.


Hetvenötödik születésnapját ünnepli a vasi legenda
2023-09-14 | koncertajánló


Zsoldos ’Báró’ Zoltán a pályafutása során számos együttesben szerepelt, a legnagyobb sikereit a Natur Blues Banddel érte el. A privát életben gyerekeket tanított hegedűre és gitárra, és a nevéhez köthető az ország első kungfu iskolájának megalapítása. Nyugdíjasként elvonultan, a Kőszegi-hegység oldalában élő muzsikus decemberben tölti be hetvenötödik életévét, amit 2023. szeptember 21-én Szombathelyen, a Bartók Teremben nagyszabású koncerttel ünnepel.

Zsoldos ’Báró’ Zoltán 1948. december 4-én Szombathelyen született. Édesanyjától örökölte a hallását, aki ötéves korában beíratta a zeneiskolába, ahol először zongorázott, majd később hegedült. Ez utóbbi hangszeren olyannyira tehetséges volt, hogy tizenévesen már országos hegedűversenyt nyert, így nem meglepő, hogy ének-zene tanárként diplomázott.


  Natur Blues Band, 1991, Tatabánya

A 60-as évek közepén megérintették a Radio Luxembourg és a Szabad Európa műsorai, az akkori kedvencei a House Of The Rising Sun és a You Really Got Me című dalok voltak. A hegedűtanulás mellett beszerezte első gitárját, és különböző szombathelyi beategyüttesekben kezdett el zenélni, több-kevesebb sikerrel. Eleinte basszusgitároznia kellett, de gyorsan áttért a gitárra. Játszott a Nautilus, a Mistral, a Dens, az Osiris, a Konvoj B. B. és a Blueshenger zenekarokban. Ez utóbbi formációval felléptek az 1990-ben Szombathelyen, a Művelődési és Sportházban megtartott nagyszabású, kétnapos nemzetközi bluesfesztiválon is. Az országos vérkeringésbe azonban a fesztiválon szintén színpadra lépő Natur Blues Banddel került be. „Nincs se menedzserünk, se pénzünk, csak a tíz ujjunk, a tudásunk, a szívünk, ami a blueshoz kell. Innét a nevünk is: „Natur” Blues Band!” – mondta régebben a névválasztás kapcsán.

A bemutatkozó lemezüket, a The Rising Bluest a 90-es évek elején készítették el, öt saját számmal és öt feldolgozással. Az anyag csak magnókazettán jelent meg. Második albumuk, az 1992-ben kiadott In The Shadow már csakis a saját dalaikat tartalmazta. Ennek két változata született: egy magyar és egy angol nyelvű verzió, az előbbit kazettán, az utóbbit CD-n adták ki. „A körmendi zenetanár, Zsoldos ’Báró’ Zoltán játékára épülő anyagban minden megtalálható, ami a fehér blues sajátja. Elektromos, gitárcentrikus és határozottan férfias. Kár, hogy idehaza ezt alig méltányolják” – írta a lemez kapcsán Jávorszky Béla Szilárd egy korabeli ismertetőben. Mindkét album Ausztriában készült, ottani finanszírozással, ottani stúdióban. 1992-93 táján aratták a legnagyobb sikereket, szinte minden fontos hazai rendezvényen részt vettek, de rengeteget koncerteztek Burgenlandban, Stájer-földön és Karintiában is. Az együttes soron következő lemeze, az 1997-ben rögzített Tündöklő blues hivatalosan nem került kiadásra.
 
 
 
 
A 2000-es években Zsoldos szólóanyaggal jelentkezett: a Kaleidoszkóp című albumon valamennyi hangszert saját maga játszotta fel, amolyan unplugged hangszerelésben. Ugyanebben az évtizedben alapította meg a tizenhattagú Bluestrings formációt. Agotha Zoltánnak, a Kőszegi Vonósok művészeti vezetőjének és Zsoldos Zoltánnak az elképzelése szerencsésen találkozott, nevezetesen: olyan fúziót hozzanak létre, amelynek eredményeképpen úgy csendül fel a blues, hogy vonószenekar kíséri a szólamokat. A lírai, selymes, lágy hangzást a zenekar adta, a keményebbet Báró szólógitáron és Scheer József basszusgitáron. A kiegyensúlyozás Tompa István dobos feladata volt. A klasszikus hangzás ötvöződött a dinamikával, az erővel. Az első koncertet 2005-ben a Kőszegi Kavalkád programsorozat keretén belül adták, de a műsor bemutatásra került a paksi Gastroblues Fesztiválon is.
Zsoldos Zoltán életében az egyik momentum, amire amíg él, igazán büszke, 1987-ben történt, amikor John Mayall második magyarországi turnéján a Natur Blues Band előzenekar volt a vidéki állomásokon, Szombathelyen, Pécsett és Debrecenben. A vasi megyeszékhelyen adott koncert után a brit blues keresztapja magához hívta Bárót, és gratulált a gitárjátékához. Sikeres szereplésük lehetővé tette, hogy 1993-ban ismételni tudjanak, ekkor a John Mayall’s Bluesbreakers dunántúli régiónak szánt tatabányai koncertjén voltak előzenekar. Ugyancsak büszke arra, hogy együttesével felléphetett Wiesenben, a mai napig is megrendezésre kerülő rockfesztiválon, ahol a világ vezető blueszenészei közül többen is koncertet adtak. „Itt játszottunk a legnagyobb létszámú közönség előtt: tizenötezer néző volt jelen. Ez a fellépés volt talán az egyetlen, amelyiken anyagilag is rendesen elismerték tudásunkat, és rendbe tudtuk szedni a hangszerkészletünket is” – nyilatkozta korábban az oldalunknak
Zsoldos.


  John Mayall és a Natur Blues Band négy tagja, 1987, Szombathely

A nyugdíjba vonulása előtt a privát életben gyerekeket tanított hegedűre és gitárra a körmendi, a kőszegi és a szombathelyi zeneiskolában. A Szombathelyi Szimfonikus Zenekar alapítója,
másodhegedűse, három évig a Capella Savaria kamarazenekar tagja. Saját bevallása szerint tucatnyi hangszeren játszik megbízhatóan. Nevéhez köthető az ország első kungfu iskolájának megalapítása Szombathelyen, melynek elindításában egy osztrák barátja nyújtott segítséget. Hosszú évekig Harasztifaluban volt az otthona, majd a Kőszegi-hegység oldalában vásárolt egy házat magának. Félrevonultan él, ritkán lép fel, inkább meditál, bölcselkedik, állatokat tart.
Zsoldos ’Báró’ Zoltán idén tölti be a hetvenötödik életévét, melyet megünneplendő, szeptember 21-én nagyszabású koncertet ad. A szombathelyi Bartók Teremben tartandó esten Báró mellett színpadra lép a Natur Blues Bandből Domby Bertalan gitáros, Peltzer Géza billentyűs és Scheer József basszusgitáros, valamint Zsoldos jelenleg is működő együttesének, a kétezres években alakult Báró és a Blues Stepnek a legénysége. Báró pályafutása során számos kiváló muzsikussal koncertezett, közülük Ferenczi György és Pribojszki Mátyás kapott meghívást, de szerephez jut a legismertebb tanítványa, a Godfather. zenekar gitárosa, Gotthárd Mihály is.



És hogy honnét jött a legendás Báró becenév? Ezt magától a viselőjétől tudhatjuk meg: A hőskorban valami miatt a fekete garbó volt a divat, huszonnyolc forintba került, tehát mindenki abban járt. Viszont nekem a fehér tetszett nagyon, mert az egyik kedvenc zenekar abban játszott. Így hát drága jó anyám vett nekem egy fehér garbót, s ahogy meglátta a banda, az első szó az volt, mit báróskodsz itt. És rajtam maradt. Örülök neki, mert egy idő után csak azt mondták, megyünk Zsoldos Báró bulira, és innen is úgy tűnik: valamit csak csináltam, nem?

hoati

A fotók Regős László archívumának részét képezik.


Világszínvonalú tradicionális blues anyagot sikerült összehozni - interjú Little G Weevillel
2023-09-12 | beszélgetések


Little G Weevil július végén adta ki tizedik hanganyagát, amit az utolsó stúdióalbumának szán. Úgy érzi, ezzel keretbe foglalta munkásságát, innentől azonban kizárólag koncertlemezeket szeretne csinálni. Az album harminchat streamingplatformon van jelen világszerte. A lemezmegjelenés apropóján kerestem meg az évekig az Egyesült Államokban élt International Blues Challenge nyertes zenészt.



Júliusban jelent meg új lemezed If I May… címmel, melyen csakis saját nótáid hallhatók. Miből meríted az ihletet a dalok megírásához?
Tulajdonképpen a mindennapokból. Rengeteg dolog foglalkoztat, és ebben a nagyvilági zűrzavarban csak ki kell várni a témát. Korábban inkább a személyes kapcsolataimról, a közvetlen környezetemben történt dolgokról írtam. Ez az album már globális hírekkel, tényekkel is foglalkozik. Ezért is a címe If I May…, azaz engedjék meg, hogy én is szóljak már pár szót. (Nevet) Sokkal jobb, mintha a közösségi médiában posztolgatnék. A CD-hez jár egy csinos szövegkönyv, így mindenki kedvére gondolkodhat, mulathat a néha meglehetősen szarkasztikus humorral megszórt szövegeken. Egy világszínvonalú tradicionális blues anyagot sikerült összehozni, büszkén ajánlom mindenkinek!

Aki figyeli a karrieredet, az tudhatja, hogy ez lesz az utolsó stúdióalbumod. Miért döntöttél így?
Ez a tizedik Little G Weevil kiadvány, ha az EP-t is beleszámolom. Az If I May… visszarepít a kezdetekhez, és ezzel szépen keretbe foglalom az elmúlt húsz évet. Most az lenne a feladat, hogy az eddig rögzített és általam fontosnak tartott darabokat újra felvegyük koncerteken, élőben. Nyilván negyvenhat évesen másképp mesélsz el egy sztorit, és reményeim szerint jóval érettebb, bölcsebb, nyugodtabb megszólalást kapnak majd a régi dalok.

Divat, hogy a lemezfelvételekhez vendégzenészek sokaságát hívják meg. Szándékosan kerülted ezt?
Bevallom, hogy abszolút tervbe volt véve három amerikai vendég. Olyannyira, hogy fel is vettük a számokat. Aztán annyira erősnek és egységesnek ítéltem ezt a tíz dalt, ahogy mi játszunk öten, hogy a vendégeknek szánt szerzemények egyszerűen lemaradtak az albumról.

Tíz éve nyerted meg az International Blues Challenge-et. Mit csinálnál másként az elmúlt egy évtizedből?
Fú, nem is tudom. Lehet, hogy mégsem kellett volna elvállalni az X-Faktort. De az életben nincsenek véletlenek.

Hogy látod, a karriered ott tart, ahol szeretnéd?
Alapjában véve ez engem csupán annyira érdekel, hogy normális ember módjára, viszonylag kényelmesen meg tudjak élni abból, amiben bizonyítottan jó vagyok, tiszteljék a szakmai tudásom, az eredményeim, illetve az értékeket, amiket a zenémen keresztül próbálok közvetíteni. Ez a magyar hacacáré, celebpittyputty tőlem távol áll, szerintem katasztrófa. Semmi esetre sem akarok benne részt venni. Ami a nemzetközi vizeket illeti… Őszintén, az sem rajtam múlik, de ez már politika, és ne rontsuk el az interjút.



Az eddig készített anyagaid közül melyik áll a legközelebb a szívedhez?
Azt hiszem, a Moving és az új album, az If I May... Nyilván mindegyiken van csomó tök jó dolog, meg műfajilag rendkívül hasznos, fontos darabok, de ez a kettő bluesügyileg rendben van az első számtól az utolsóig.

A 2013-as albumodat, a Movingot a VizzTone Label Group adta ki, majd hazai lemezkiadókkal dolgoztál. Jelentett ez valami hátrányt a lemezek promóciója szempontjából?
A 2017-es Something Poppin is VizzTone album, csak a magyarországi kiadás tartozott a hazai XLNT Recordshoz. De a kérdésedre válaszolva, igen. Természetesen hátrány nem amerikai kiadónál lemezt megjelentetni, hiszen a világ bluessajtója az amerikai kiadók termékeiből táplálkozik. Ennek ellenére ez az új album – ahogy a legutóbbi Magyarországon felvett szólóanyag is – nemzetközi sajtókampányt kap, amit egy amerikai cég vezet.

Mikorra várható a lemezbemutató koncert?
A lemezbemutató koncert október 28-án (telt ház esetén 29-én is) Budapesten, a Muzikumban lesz. A jelenlegi helyzet azt mutatja, hogy sajnos nem lesz országos lemezbemutató turné, mert nem tudtam érdemben megegyezni a vidéki művelődési házakkal. Így mindenkit szeretettel várunk október 28-án Budapesten. A jegyértékesítés szeptember első hetében indult.
Addig is hallgassátok az új albumot, dedikált CD-t pedig a weboldalamon keresztül rendelhettek: gweevil.com Nagyon köszönöm az interjút!

Szöveg: hoati, fotó: Barta Imre


Archív felvételek a John Mayall's Bluesbreakerstől
2023-09-10 | hír


A brit blues atyjaként számontartott John Mayall 1963-ban alapította meg a legendás együttesét, a Bluesbreakerst. A zenekar különböző felállásaiban olyan nagyságok fordultak meg, mint Eric Clapton, Peter Green, Mick Taylor, Jack Bruce, Mick Fleetwood és Jon Hiseman. Szeptember 8-án jelent meg a John Mayall's Bluesbreakers Live in 1967 - Volume Three című lemeze. Az archív felvételeket tartalmazó album első része 2015-ben, míg a második része rá egy évre látott napvilágot. A lemezeken hallható anyagokat egy elkötelezett rajongó, Tom Huissen egycsatornás tekercses magnón rögzítette öt londoni klubban 1967-ben. A felvételeket John Mayall szerezte meg, és Eric Corne, a Forty Below Records vezetőjének segítségével kezdte el restaurálni őket. A koncerteken Mayall zenésztársai Peter Green, John McVie és Mick Fleetwood voltak. John Mayall 2013-ban szerződött a Forty Below Records-hoz, az utolsó albuma, a The Sun is Shining Down Grammy-jelölést kapott.



A Live in 1967 - Volume Three című lemezen található dalok:

1. Brand New Star (Mayall)
2. Tears In My Eyes (Mayall)
3. Stand Back Baby (Mayall)
4. Greeny (Green)
5. Talk To Your Daughter (Lenoir/Atkins)
6. Your Funeral And My Trial (Williamson)
7. The Stumble (King/Thompson)
8. Double Trouble (Green)

hoati


Megjelent a Bluestone első stúdióalbuma
2023-09-09 | hír


2023. szeptember 4-én az Abas Magyarország jóvoltából megjelent a Bluestone legelső stúdióalbuma No. 1. címmel. A tizenkét dalt tartalmazó CD-n tíz feldolgozás és egy saját szerzemény magyar és angol nyelvű verziója szerepel. A lemezen olyan neves zenészek működtek közre, mint Kézdy Luca, Földes László Hobo és Little G Weevil. A CD először szeptember 14-én fogható kézbe és vásárolható meg a Muzikum Klubban rendezett „Lemezmegmutató közönség- és sajtótalálkozó” eseményen. A belépés ingyenes, a sajtó képviselői részéről azonban előzetes regisztrációt kérnek a stone@muzikum.hu e-mail címen keresztül. A rendezvényen az album megjelenésének körülményeiről és a november 9-re szervezett lemezbemutatóról ad a Bluestone zenekar teljes legénysége szíves és örömteli tájékoztatást.




The Rolling Stones: új lemez és videóklip
2023-09-07 | hír


Két héttel azután, hogy a Hackney Gazzette nevű helyi lapban rejtélyes apróhirdetéssel bejelentette új lemezét a Rolling Stones, tegnap sajtótájékoztatón árulták el a fiúk, mit kell tudni a rég várt albumukról. Az október 20-án megjelenő Hackney Diamonds című lemezre tizenkét új dal kerül fel, és bár a közreműködők listája egyelőre titok, annyit azért elárultak, hogy „izgalmas meglepetésekre” számíthatnak a rajongók. Az új nótákat tavaly decemberben kezdték el rögzíteni, nem sokkal az együttes fennállásának hatvanadik évfordulóját ünneplő turné befejeződése után, februárban pedig már a keverésnél tartottak. Ez lesz a Stones első saját dalokat tartalmazó stúdióalbuma a 2005-ös A Bigger Bang óta. A zenekar új dobosa Steve Jordan, akire – mint az eseményen elmondták – Charlie Watts is „áldását adta”: a legendás dobos már régebben meghagyta, ha ő valaha is nem lesz elérhető, Jordan lépjen a helyébe. Két nótát azonban még 2019-ben rögzített az együttes, ezeken Watts dobol. Az első single, a Sydney Sweeney főszereplésével készült Angry klipje már megtekinthető.
­

hoati


D.K. Harrell: The Right Man
2023-09-05 | kritika


D.K. Harrell 1998-ban született a Louisiana állambeli Ruston városában. Már egészen fiatalon Bobby ’Blue’ Bland, Joe Williams, Jimmy Witherspoon és Ike Turner albumait hallgatta nagyszüleinek köszönhetően. Tízévesen Little Walter hatására kezdett el szájharmonikázni, majd 2012-ben gitárra váltott. Hosszú órákat töltött YouTube-videókat nézegetve, így nemcsak enciklopédikus tudást szerzett a blueszenéről, és tanulta meg, hogyan kell úgy játszani, mint a hősei, hanem elsajátította a zenekarvezetői készségeket és a közönséghez való viszonyulást. Legnagyobb példaképének B.B. Kinget tartja, de nagy hatással volt rá Slim Gaillard, Clarence ’Gatemouth’ Brown és Buddy Guy játéka is. Első jelentős sikerét 2019-ben érte el, amikor is részt vett a B.B. King Day szimpóziumon, ahova Robert Terrell, a B.B. King Museum és Delta Interpretive Center operatív igazgatója hívta meg. A Mississippi Valley State University-n tartott rendezvényen olyan zenészekkel osztotta meg a színpadot, mint Teeny Tucker, Lil’ Ray Neal, Walter Riley King, Jimmy Mayes, Tony Coleman és Jimmy ’Duck’ Holmes. Három év múlva az indianolai Mississippi Delta Blues Society képviseletében az International Blues Challenge döntőjébe jutott. Lemezszerződést B.B. King egykori dobosának, Tony Colemannak a közbenjárására kapott a Jim Pugh által alapított non-profit Little Village-től. Bemutatkozó albuma, a The Right Man csakis a gitáros dalait tartalmazza, melyekben jellemzően a saját történeteit meséli el. Rögzítésére a Greaseland Stúdióban került sor, az all-star kísérőzenekar tagjai között három Grammy-díjas zenész, Jerry Jemmott, Tony Coleman, Jim Pugh, valamint Kid Andersen nevét találjuk meg. A hangzást a Mike Rinta vezette hatfős fúvósszekció és háttérénekesek színezik. Harrell gitárstílusa és éneke némileg emlékeztet ugyan B.B. Kingre, de összetéveszthetetlenül a sajátja. Fiatal kora ellenére már rendelkezik mindazzal a tapasztalattal, érettséggel és jó ízléssel, amit sok zenésznek évekig tartott volna megszereznie. Azt gondolom, a huszonötödik életévét idén betöltött D.K. Harrell fényes jövő előtt áll. A bluesrajongóknak érdemes időt fordítani bemutatkozó lemezének a megismerésére.

Little Village, 2023.

hoati


Leural a stressz, vagy életben tartanak az álmaid? – Hozzád szól a Tornóczky All Access újdonsága!
2023-09-02 | hír


Szeptember 15-én kerül kiadásra a minőségi rock-bluest képviselő Tornóczky All Access első albuma, az Elkezdték, folytatjuk… A formáció szeptember 30-án az Akvárium Klubban tartja lemezbemutató koncertjét. A korongról elsőként a Kémia című dal érkezett meg még májusban, most pedig itt egy újabb előfutár, az Ördög vigye el klipje.



„Az ember időről időre megél pocsék éjszakákat, amikor mindent megpróbál, hogy jobb legyen. Az aggodalmat olyan dolgok szülik, mint a munkahelyi problémák, a pénz, az egészség. Azon gondolkodunk, hogy merre megy tovább az életünk, hogy mit kezdjünk a valódi énünkkel, hogy többre vagyunk képesek, miközben meg kellene elégednünk a kevesebbel is. Ezeken az estéken az ember egyedül marad a kételyeivel” – kezdte Lombos Marci a nóta kapcsán. „Ha Berciéknek írok, az olyan, mintha magamnak írnék. Érdekes, hogy komolyabb beszélgetések nélkül is képes vagyok ráérezni Ricsi világára. Ahogy neki, nekem is vannak kérdéseim, vizsgálom a sérüléseimet, megoldásokat keresek. Mára azt gondolom, hogy az a legfontosabb dolog az életben, hogy olyan emberek vegyenek körül, akikkel azt érzed, hogy a helyeden vagy, akik inspirálnak” – tette még hozzá. „Egy interjú során sok mindent elmondtam Marcinak magamról, azóta úgy érzem, ezeket a dalokat maximálisan rólam írja. Egy koncertünk után beszélgettünk, így derült ki, hogy az írás során magából indul ki. Pontosan ezért működnek jól ezek a szövegek! Mert mindenki belelátja a saját történetét” – csatlakozott Nagy Ricsi.
Az Ördög vigye el című nótához Mirtse Kori rendezésével, Bikali Sanyi operatőri munkásságával, továbbá Simon Kornél főszereplésével készült videóklip. „A klip kapcsán célunk volt, hogy fókuszt kapjon egy ikonikus fekete-sárga gitár, így ez a két szín előtérbe kerül a képi világban. A sárga irigység egy szófordulat, ami valójában helytelen, ugyanis a sárga az egyik legvidámabb, legenergikusabb szín. Egy meleg tónus, ami energiát sugall, optimizmust és boldogságot áraszt. Szimbolizálja még az életerőt, az egészséges életmódot, az értelmet, az elért tudást, a személyiség kibontakozását. Továbbá a tanítók színének is tartják, akik pedig fontos szerepet töltenek be a magán-, valamint a szakmai életünkben is. Gondolunk itt olyan barátainkra, akik már nem lehetnek velünk, például Szappanos Gyurira és Póka Egonra” – mondta el az együttes basszusgitárosa, Temesi Berci. „A klipben Simon Kornél alakítja a főhőst, aki sokszoros szerencsétlenség-cunamit szenved el. Nyomasztják a számlák, rémálmai vannak, de van egy gitárja is…” – árulta el a Fonogram- és Artisjus-díjas muzsikus.


­„Több kötődésem van a zenekarhoz, ugyanis Feri édesapja tanított gitározni, napjainkban pedig Feri fejleszt. Berci keresett meg ezzel a szereppel, akivel az Álarcos énekes műsorban is együtt dolgoztunk. Érdekes kihívásnak találtam, érdekelt, hogy milyen egy videóklip forgatása, szerettem volna megtapasztalni, hogyan passzolhat össze egy képi világ és egy dal. Nagyon jól éreztem magam a forgatás során, nem gondoltam volna, hogy egy ilyen pici stábbal ennyire jól lehet haladni. Nemcsak a munkafolyamat volt gyors, azt gondolom, hogy a végeredmény is professzionális lett. A klip története és a szám szövege szépen támogatják egymást” – avatott be minket Simon Kornél.
Stressz, szorongás, rengeteg munka, megoldásra váró problémák. A nagybetűs életben végül minden jóra fordul. Vagy nem? Járj utána a friss-ropogós videóklip segítségével!

A zenekarról:
Tavaly nyáron több, mint huszonöt sikeres szakmai év után új fejezethez érkezett el ifj. Tornóczky Ferenc pályafutása. A Kőbányai Zenei Stúdió igazgatóhelyettese megalapította saját dinamikus, autentikus, sallangmentes együttesét, amelyben olyan kiválóságok bizonyítanak, mint Nagy Ricsi (ének), Temesi Berci (basszusgitár), és Zombori Atus (dob). A csapat 2022 júliusában mutatkozott be hivatalosan, azóta húsznál is több videót publikáltak a legnagyobb videómegosztón, többek között egy stúdió session sorozatot olyan fantasztikus előadókkal kiegészülve, mint Deák Bill Gyula, Tátrai Tibor vagy éppen László Attila.


Micke Björklöf & Blue Strip: Colors Of Jealousy
2023-08-29 | kritika


A Micke Björklöf & Blue Strip nevű formációt Micke Björklöf és Seppo Nuolikoski 1991-ben alapította. Akusztikus feldolgozás-bandaként indultak, majd rövidesen saját dalok írásába fogtak. Ahogy az megszokott, a kezdeti felállásban történt némi változás, a zenekart 1998 óta Micke Björklöf (ének, szájharmonika és gitár), Ville ’Lefty’ Leppänen (gitár), Seppo Nuolikoski (basszusgitár), Teemu Vuorela (dob) és Timo Roiko-Jokela (ütőhangszerek) alkotja. Az együttes kétszer nyert a Finnish Blues Awardson, 2015-ben ők képviselték hazájukat az European Blues Challenge-en. A finn bluesszintér egyik legnépszerűbb koncertzenekarának számítanak, Európa szinte valamennyi országában, az Egyesült Államokban és Japánban is felléptek. A Colors Of Jealousy című lemezükön 2017 elején kezdtek el dolgozni, a legtöbb dal 2020-ra már megvolt. Kiadását eredetileg 2021-re tervezték, azt megünnepelendő, hogy harminc éve turnéznak, a Covid-világjárvány azonban közbeszólt. A járvány folyamatos átütemezésekhez vezetett, miközben a próbák megszervezése sem egyszerű egy olyan banda esetében, ahol a tagok országszerte élnek, és más zenei projektekben is részt vesznek. Az albumról két kislemezt adtak ki, a Billy Gibbons-szerű riffel operáló Highway Highway-t és a Colors Of Jealousy-t, mely némileg Ennio Morricone filmzenéinek hangulatát idézi meg. Az Are You Real az előző lemezük felvétele során született, de időhiány miatt csak most sikerült rögzíteniük. A dal egy életfogytiglani börtönbüntetését töltő rab gondolatairól szól. Annak ellenére, hogy több nóta témája is sötét, az egész pozitivitásba fordul az együttes energikus és érzelmes előadásán keresztül. Fieldholler-témával indul, kitörő gitárszólóval zárul az album utolsó szerzeménye, a dinamikus, ütőhangszerek által uralt It Takes Two. A zenekar dolgozott már londoni, New Orleans-i és walesi stúdióban, az új kiadványuk felvételére ezúttal Finnországban, a legendás finn hangmérnök, Kimmo Ahola közreműködésével került sor. A Colors Of Jealousy készítése során számos akadályt kellett legyőzniük, sokszor frusztráltnak érezték magukat, és a kreativitásukat is újra és újra meg kellett találni. Mégis, most egy olyan lemezt tarthatunk a kezünkben, amire a Micke Björklöf vezette csapat igazán büszke lehet.

Hokahey! Records, 2023.

hoati


The LH Express: új név, új lemez
2023-08-24 | hír


A kanadai The Lucas Haneman Express a 2010-es évek közepén alakult. A névadó, Lucas Haneman gitáros, énekes koraszülötten jött világra, és szinte teljes látáskárosodást szenvedett. A gitározás alapjait édesapja ismertette meg vele, fiatalon több zenei stílust is kipróbált. Zenekarának bemutatkozó albuma, a Welcome Aboard 2015-ben jelent meg, majd a rákövetkező évben  az International Blues Challengen az elődöntőbe jutottak. Az együttest 2018-ban a Best New Act címre jelölték a Maple Blues Awardson, míg a 2019-es Catch The Westbound című albumuk kíváló visszajelzéseket kapott a zenekritikusok részéről világszerte. Sorban negyedik lemezük, a Painting Stars már The LH Express néven került piacra. Az új névben az L betű Megan Laurence énekesnőt, a H pedig Lucas Hanemant jelöli. Laurence a banda előző albumain is énekelt, továbbá régóta együtt dolgozik Hanemannal egy akusztikus blues/roots duóban, a The Blind And The Beautifulban is. Az együttesben a ritmusszekciót az ottawai zenei szcéna évtizedek óta aktív tagja, Martin Newman basszusgitáros és Valera Negovora dobos alkoja. Ez utóbbi muzsikus 2016-ban költözött Ukrajnából Kanadába. „Közel három év csend után, amikor sok zenész nem tudott dolgozni, a Painting Stars egy olyan album, amelyen a zenekar minden tagjának van mondanivalója, és van mit bizonyítania” – mondta a csapat saját dalait tartalmazó kiadvány kapcsán Megan, majd hozátette: a lemez sikeresen kíván reményt és optimizmust közvetíteni a problémákkal ­sújtott világban.

­

hoati


Raphael Wressnig & Igor Prado: Live
2023-08-19 | kritika


Raphael Wressnig nem épp szokványos Hammond-orgonista. A soul, a funk, a jazz és a blues műfajokban való jártassága a kritikusok nemzetközi táborának figyelmét is kivívta, így rendszeresen helyet kap a DownBeat magazin „Az év legjobb orgonistája” listáján. Eddigi pályafutása során húszat is meghaladó számú lemezt készített, közülük kiemelendő a Soul Gumbo, melyet New Orleansban vett fel, többek között a Grammy-díjas Jon Cleary, George Porter Jr., Stanton Moore és az R&B legenda, Walter ’Wolfman’ Washington közreműködésével. Wressnig az olaszországi Porretta Soul Fesztiválon ismerkedett meg Igor Pradóval. A gitáros az első dél-amerikai zenész, aki a 2015-ben megjelent Way Down South című albumának köszönhetően Blues Music Award-jelölést kapott. Már az első találkozásukkor kiderült a számukra, hogy sok mindenben hasonlóan gondolkodnak, így a közös munka mellett döntöttek. Az elmúlt években rendszeresen turnéztak Dél-Amerikában és Európában, továbbá két stúdióalbumot is készítettek. Legújabb anyaguk Live címmel került kiadásra. A koncertlemez repertoárja a Groove & Good Times című albumukra épül, így nem meglepő, hogy a kiadvány a More Groove, More Good Times alcímet kapta. A lemezt Bill Withers 1972-ben született dala, a Kissing My Love nyitja, de a továbbiakban is javarészt feldolgozások következnek olyan előadóktól, mint a The Isley Brothers, Reese Wynans, a The Meters és Snooks Eaglin. A zenekari darabok mellet csak két énekelt nóta, a Born To Roam és a Drive It Home hallható. Az előbbi dalt Raphael, az utóbbit Igor énekli, akinek bátyja, Yuri dobokon játszik az albumon. A zárószám, a Faceslap Swing No. 5 a gitáros saját szerzeménye. Raphael Wressnig és Igor Prado gyakran koncertezik Magyarországon. A következő hazai fellépésükig hallgassuk élő lemezüket, ami remekül visszaadja a koncertjeik energiáját, hangulatát.

Pepper Cake, 2023.

hoati


Vasicsek Öcsi, a bluesdoktor
2023-08-16 | beszélgetések


Vasicsek János Öcsi sokoldalú személyiség, hiszen választott hivatása, a fogorvosi pálya mellett énekel, verseket ír és színészkedéssel is foglalkozik, míg korábban versenyszerűen sportolt. A Johnny Biglip Band és az AkiMer alapítója, a Bluestone-hoz 2021-ben csatlakozott, mellyel augusztus 23-án a Kobuci Kertben lép fel. Az esten a zenekar Végtelen reggel című számának a fővárosi premierjére is sor kerül.

Kilencévesen kezdtél vízilabdázni, a Szolnokkal Magyar Kupát nyertetek, hatszoros magyar válogatott vagy. Miként kerültél kapcsolatba a vízilabdával?
Sportoló családba születtem, apám röplabdaedző volt, így nővéremnek is, nekem is kötelező volt valamit sportolni. A nővérem először teniszezett, aztán röplabdázott, én pedig, mivel Szolnokon nagyon jó volt a vízilabda, azt kezdtem el. Szerencsére a kitartás mellett érzékem is volt hozzá, így komoly sikereket értem el. És persze rengeteget tanultam a sportból.



Készültél a ’92-es olimpiára, végül nem kerültél be az utazókeretbe. Hogyan élted meg ezt?
A sportnak velejárója az állandó bizonyítási kényszer, így a siker mellett a kudarcot is el kellett viselni. Nekem ez a része nehezen ment. Most nem a vereségre gondolok, hanem mások véleményére. A sport elég jól mérhető, nem ízlés kérdése, hogy valaki jó játékos, vagy nem. Nem igazán tudtam elfogadni, hogy más szempontok is befolyásolhatják a csapatösszeállítást. Később aztán rájöttem, hogy ez az élet más területein is így van.

Gyerekként csillagász, költő vagy hadvezér akartál lenni, végül fogorvos lettél. Orvosdinasztiába születtél, mennyire volt egyértelmű, hogy te is az orvosi pályát választod?
Nagyapám orvos volt, édesanyám családjában mindenki egészségügyi dolgozó, ezért nekem is ez volt a sorsom. Nagyapám ukázba adta, hogy orvos legyek. Nyugodt természetem van és jó kézügyességem, úgyhogy a fogorvosi pálya kézenfekvő volt. Szerencsére az idő bebizonyította, hogy helyes döntést hoztam.

Mikor kerültél kapcsolatba az énekléssel?
A gimnáziumban csináltunk egy duót egy barátommal, amolyan Simon and Garfunkelt. Saját dalokat írtunk két szólamban, azokat adtuk elő főként lányoknak. A szolnoki rádióban felvételt is készítettünk.

2017-ben alakítottad az AkiMer nevű szupergroupot, amivel még ugyanebben az évben lemezzel jelentkeztetek. Várható ennek folytatása?
Az Akimer Visz a víz című albumának bemutatója a MOM-ban volt, szép sikerrel. Ha tehetem, színházzal ötvözöm a koncerteket. A már keverés alatt lévő második lemezünk bemutatóját is rockjátékként tervezem megvalósítani, de erről egyelőre nem szeretnék többet elárulni.

A Bluestone zenekarhoz 2021 elején csatlakoztál. Hogy kerültél kapcsolatba a fiúkkal?
Eredetileg a korábbi zongoristájuk, Nagy Szabi ajánlott be az együttesbe, de természetesen mindenkit ismertem már korábban is a csapatból, egytől egyig kiváló zenészek. Nagyon jól érzem magam, sok energia összpontosul a színpadon. Nekem rendkívül fontos, hogy emberileg is megértsük egymást, mivel ez „szívzene”, szeretet nélkül bluest nem lehet jól játszani.

Terveitek között szerepel egy stúdiólemez elkészítése. Mit kell erről tudni?
A lemez már nemcsak terv, hiszen lassan nyomdába kerül. Azok a számok kerültek rá, amiket a legerősebbnek érzünk játék közben, rögzítéséhez nagyszerű vendégművészeket is meghívtunk. Az albumon a feldolgozások mellett hallható lesz egy saját szerzemény, aminek zenéjét Nemes Zoltán írta, szövegét én, a Bluestone zenekar pedig remekül meghangszerelte. A Végtelen reggel című számunk fővárosi premierjére a Kobuciban kerül sor.


­Mire számíthatnak augusztus 23-án a Kobuciban tartandó koncertetekre ellátogatók?
Tavaly óriási sikerünk volt itt, szeretnénk ezt az idén is megismételni. Vendégként Hobo ismét fellép velünk, akivel úgy érezzük, kölcsönös a szeretet. Nagy megtiszteltetésnek vesszük, hogy ennyire elismeri a zenekart, és nemcsak a színpadon, hanem a backstage-ben is támogat minket.

szöveg: hoati, fotó: Kurucz Attila


Burger – Blues – Beer Fest a Bikás parkban
2023-08-12 | koncertajánló


Augusztus 25-26-27-én ismét várnak minden blues-, burger- és sörimádót a Bikás parki nyárzáró street food fesztiválra. A hazai blues elismert képviselőinek koncertjei mellett burgerspecialitásokat, több mint 200 féle kézműves és nagyüzemi sört kóstolhatsz, ha ellátogatsz a rendezvényre. A gyerekekről sem feledkeztek meg a szervezők, őket gyermekkoncertek, vidámpark és interaktív programok várják. A rendezvény látogatása ingyenes!



Koncertek:
augusztus 25.
17:30 – Juhász Marci akusztik
19:30 – Takáts Tamás Blues Band

augusztus 26.
12:30 – ZSEBszalma gyermekzenekar
15:00 – Mesélő Bőrönd Társulat interaktív gyermekműsora
17:00 – Delta Bastards
18:30 – Redbreast Wilson
20:00 – Lonesome Carrol Rockabilly Show

augusztus 27.
15:00 – Mese-zene-bona – Interaktív gyermekműsor buborékpartival
16:30 – Fat & Járási Laci Duó
18:00 – Ask The Dust
19:30 – Jambalaya

Cím: Budapest, 11. kerület, Bikás park

Nyitvatartás:
péntek: 12:00 - 23:00
szombat: 12:00 - 23:00
vasárnap: 12:00 - 22:00

hoati


Új album a nyolcfős The Bluesland Horn Bandtől
2023-08-10 | hír


­A nyugat-kanadai The Bluesland Horn Band nevű együttest Terry Medd gitáros, zeneszerző alapította. A nyolctagú formációt az amerikai és európai színpadokon jól ismert muzsikusok alkotják, zenéjükben a blues, a memphisi rhythm 'n' blues, a soul, a gospel és a country műfajok elemei találhatóak meg. 1998 és 2004 között számos turnét adtak Nyugat-Kanadában, és kiadták bemutatkozó lemezüket, a 1st Streetet. Ezt követően közel egy évtizedes szünet következett az együttes történetében, mígnem 2013-ban Medd hallotta egy jam sessionon Marty Cochrane-t énekelni, és ú­gy döntött Cochrane-nel az énekesi poszton újraindítja a bandát. Azóta négy albumot jelentettek meg, ezek mindegyikét előszeretettel játszották a kanadai rádióállomások. Legújabb lemezük június közepén Six címmel került piacra. A repertoár valamennyi szerzeményét Terry Medd írta a Covid-világjárvány alatt. A dalok írásához a megfigyeléseiből merített ihletet, amelyek különösen introspektívek voltak, tekintve az elszigeteltséget, amellyel mindannyiunknak, így Terry-nek is szembe kellett néznie. Az albumon két instrumentáli­s darab hallható, míg a Solitaire című dalban Rita McDade énekesnő vendégeskedett. „Ez a legkevésbé „bluesos” nóta, de talán a legművészibb és legmeghatóbb" – mondta a női szemszögből a múltbeli szerelmek emlékeiről és a magányról szóló dalról Medd. „Egy magányos kolibrit figyelve, aki tavaly velünk töltötte a telet, elgondolkodtam az emberek hasonló helyzetén” – tette hozzá a zenekarvezető.­­


hoati