Kiemelt koncertek


Blues for Blue 6.
2024.04.14.


Teddy Harpo
vendég:
Benkő Zsolt

2024.04.02.


Dan Patlansky

2024.04.20.


The Mojo
2024.04.26.


Fekete Jenő 60

2024.04.27.


Shemekia Copeland
Little G Weevil
and his band

2024.07.17.

Ajánlott albumok

Hobo Blues Band
Hobo Blues Band
Idegen tollak
Mojo Workings
Mojo Workings
Long Step
Alastair Greene
Alastair Greene
Alive In The New World
Mick Pini
Mick Pini
Backtrack
The Özdemirs
The Özdemirs
Introducing The Özdemirs
Layla Zoe
Layla Zoe
Nowhere Left To Go
The Holmes Brothers
The Holmes Brothers
State Of Grace
Buddy Guy
Buddy Guy
Blues Singer




Archívum

Kerek évfordulót ünneplünk
2016-07-25 | hír


Kedves Olvasó! Oldalunk, a BLUES VAN a mai nap tíz éves lett. Induláskor kimondatlanul is célunk volt egy központi „bluesos” site létrehozása, a meglévő tátongó űr csökkentése. Bízunk benne, Ti is úgy látjátok, ez sikerült, hisz tíz esztendeje hétről-hétre jelennek meg írásaink, tájékoztatva arról, hogy e több mint száz éves csodálatos műfaj honnan jött, merre tart. A kerek évforduló kapcsán, ez úton szeretnénk megköszönni mindazok segítségét, akik bármilyen módon támogatták munkánkat, jó tanáccsal, építő kritikával láttak el bennünket.

Horváth Attila és Horváth Csaba


Óbudai Blues Fesztivál a Kobuci Kertben
2016-07-20 | koncertajánló


Július 27-e és 29-e között három napra ismét a blues otthonává változik a fővárosi Kobuci Kert. Az immár negyedik alkalommal megrendezésre kerülő Óbudai Blues Fesztiválon fellépő hazai és nemzetközi művészek fényes névsora, szakmai elismertsége, tehetsége ezúttal is a műfaj világviszonylatban is első vonalbeli hagyományaival való találkozást ígéri.



Részletes program
július 27.
17.30 - The Devil's Trade (HUN)
19.00 - Suitcase Brothers (ESP)
20.30 - Ian Siegal Band (UK)

július 28.
17.30 - Redbreast Wilson (HUN)
19.00 - ’Sir’ Oliver Mally (AUS)
20.30 - T-99 (NED)

július 29.
17.30 - Jambalaya (HUN)
19.00 - Mr. Swagger (SER)
20.30 - Little G Weevil’s Memhis Music Celebration feat. Raphael Wressnig

Az elővételes jegyek csak az online rendszeren keresztül (www.kobuci.hu) kaphatóak, normál jegyeket a koncertek napján, a helyszínen fognak árusítani.

hoati


Ismét bluestól lesz hangos Lábatlan városa
2016-07-15 | koncertajánló


Idén 14. alkalommal kerül megrendezésre a Lábatlani Blues Fesztivál a nagy múltú Gerenday Kertben. A szervezők a színvonalas koncertek mellett kiegészítő családi programokkal, gasztronómiai csemegékkel várják a közönséget. A kétnapos fesztiválra, amelynek szlogenje, „Élő környezetben élő zenével”, a támogatóknak köszönhetően a belépés díjtalan.

Részletes program
július 22.
18.00 – Fekete Jenő & Horváth Misi
20.00 – Jambalaya
21.30 – Borsodi Blues Collective, vendég: Fehér Ádám
23.00 – Sonny And His Wild Cows

július 23.
17.00 – Blues Rádió Budapest
18.30 – Frim Fram
20.00 – Tűzkerék xT
21.30 – Török Ádám és a Mini
23.00 – Stoned - 100% Rolling Stones

hoati


A blues zene egy kincs – interjú Little G Weevillel
2016-07-09 | beszélgetések


Little G Weevil 2004-ben költözött az Egyesült Államokba, ahol csaknem a nulláról indulva megnyerte az International Blues Challenge-t, nemzetközi viszonylatban is megsüvegelendő sikert elérve. A közeljövőben új lemezzel jelentkezik, ez alkalomból beszélgettem vele.

Még július hónapban új akusztikus hanganyaggal jelentkezel. Ki fogja kiadni a lemezt?
Az előző lemez a VizzTone Label Group kiadásában jelent meg, és bár néhány hónappal ezelőtt még úgy volt, velük dolgozom ismét, a stúdió munkák utolsó fázisában úgy döntöttem, a magyar Xlnt Records-szal és a saját kiadómmal (APIC) felesben adjuk majd ki az anyagot.

Javarészt saját szerzeményeket játszol, személyes történeteket mondasz el, ritkán adsz elő feldolgozásokat. Változtattál ezen a koncepción?
Koncerteken a kedvemtől függ, mennyi feldolgozást adok elő, de például lemezre mindenképp saját szerzeményeket érdemes rögzíteni szerintem. Most is így van, az új albumon egy feldolgozás hallható majd, illetve másfél, mert a másik instrumentális. Egyébként ez a lemez két sessionből áll: a CD első fele St. Louisban készült a Blue Lotus stúdióban, a másik fele pedig itthon Magyarországon. Az Államokban Paul Niehaus volt a vendég több hangszeren, a budapesti felvételeken Pribojszki Matyi, Nemes Zoli és Pintér Zsolt közreműködik pár számban. Igazi blues lemez lett, nincs túlbonyolítva. Egyszerű, de velős, feelinges. Ahogy én ezt szeretem. Three Chords Too Many, azaz „Három akkord túl sok” címet kapta az anyag. Innen már lehet tudni, mire számíthat az ember. Ha-ha-ha…



Egy populárisabb, szélesebb közönséget megcélzó albumon is dolgozol…
Az, hogy lesz-e belőle egy önálló lemez, az majd a közönség reakcióján múlik. Csináltunk három számot a magyar SoulClap Budapest zenekarral, illetve Frankkel a fedélzeten, baromira élveztem a közös munkát. Az elmúlt években írtam egy tucatnyi olyan dalt, amit nem igazán tudtam beleilleszteni a tradicionális blues karrierembe. Nem megyek el technóba, ezt én rhythm and blues műfajnak tartom. Van benne rock, reggae, funky, blues és rock ’n’ roll. Bluesosan feelinges a zene, élő emberek pengetnek, csak maibb a hangszerelés. A szövegek igazak, hitelesek. Nincs rózsaszín jaguár és deluxe hotel fajta kamu érzés. Tök jó szerintem. Az első nótával és a klippel szeptemberben jövünk ki. Remélem tetszeni fog.

Szólóban vagy zenekarban élvezed jobban a muzsikálást?
Természetesen mind a kettőt egyformán szeretem. Nagyon örülök, hogy tíz évvel ezelőtt elkezdtem koncentrálni az egyedüli játékra. Mostanában ráadásul gondolkodom egy nagyon őrült egyszemélyes projecten, csak időt kéne találnom a kidolgozásához. Talán majd télen. Amint látod, tele vagyok ötletekkel. Addig nincs baj, amíg ez így van.

Sok hazai zenész panaszkodik, hogy szükség lenne managementre, produkciós irodákra. Az USA-ban mi a helyzet? Ott is a muzsikusok végeznek mindent, a koncertszervezéstől a plakátkészítésig? Melletted van olyan személy, aki ezeket a feladatokat elvégzi?
A panaszkodás nem az én műfajom. Megoldást kell találni a problémára. Az utóbbi öt évben volt Amerikában is exkluzív szerződésem, koncertszervező iroda, kiadó, de idén ismét inkább én tartok kézben mindent. A kiadómat szeretném felfuttatni, egy másik céget is tervezek. Nem dolgozom exkluzívan senkivel, kivéve Magyarországon, ahol minden koncert és managementi feladat Podlovics Péternél fut össze, ő tartja fejben a tennivalókat. Ez nagyon szeretném, ha így maradna. Jól dolgozunk együtt szerintem. Ezen felül úgy érzem, nem lehet mástól várni a csodát. Ez blues. Tudjuk mi van. Ha nincs közönség, nincs produkciós iroda, sem management. A mi feladatunk, zenészeké, hogy a muzsikánk minél több ember tetszését megnyerje. Azért mert blues, nem azt jelenti, hogy eladhatatlan. De ezt nekünk, zenészeknek kell bebizonyítani. Ennyi az egész.

Mégis, a zenész feladata nem az, hogy dalokat szerezzen, hogy muzsikáljon?
De igen, az. De ha egyszer ilyen lett a világ, akkor üljek és keseregjek? A mostani költőkért, írókért szerinted sorban állnak a kiadók? Francokat. Ők intézik a nyomdát, kiadást, marketinget. Nem az a megoldás, hogy nyavalygok. Más reggel ötkor kel és megy dolgozni. Én heti hat napot mosogattam, tizenegy órás műszakokban túrtam a szart. Most szerinted azon fogok sírni, hogy nincs management? Örülök, hogy nem kell felvennem a kötényt. Én megbecsülöm, ami van, és szerintem ez nagyon hasznos. Semmi okom nincs panaszra. Örülök, hogy nem kell valami nálam sokkal butább főnöknek a seggét nyalnom és más zsebére dolgozni az életem végéig. Tudjuk, hogy nem populáris, amit csinálunk, mégis csinálni akarjuk, mert hiszünk benne, szeretjük. Jól kell játszani és legfőképp ezerrel megbecsülni, ami éppen van. Saját magadnak segítesz ezzel.

Nemzetközi sikereidnek és az X-Faktorban való szereplésednek is köszönhetően elkezdtek egyre többen járni blues koncertekre. Hogyan tartható az érdeklődés legalább ezen a szintem?
Azt nem tudom, hogy ez teljes mértekben így van-e, de ha valami közöm van hozzá, annak én mindenképpen örülök. Ezt ti látjátok jobban. Én próbálok kreatív maradni és magasan tartani a lécet, de nem hiszem, hogy mindig ugyanazt kéne csinálnom. Én ennél sokkal szélesebb látókörrel létezem. A blueson belül persze. A blues nem attól blues, hogy maximum három akkord. Én hiszek abban, hogy a blues zene egy kincs. Az érték, amit képvisel, a népzenei hitelesség, a történelem, az igazság érzet és legfőképpen a túlélés sikere, amit hordoz magában, minden egyes igazul előadott blues dal. Ezt kell tovább vinni. Csak érteni kell, igazán miről szól a műfaj.

Itt a nyár, itt a fesztiválszezon. Merre láthatnak, hallhatnak az érdeklődők?
Július 20-án és 21-én a veszprémi Utcazene Fesztiválon lépek fel, július 29-én Budapesten a Kobuci Kertben, 30-án pedig a mezőtúri East Festen adok koncertet. De ne feledjétek, e hónapban új lemez, aminek a dedikálási időpontjait lassan közzé tesszük. Köszönöm szépen az érdeklődést, további sok sikert az oldalnak!

Szöveg: hoati, fotó: Nagy János


Szavazz a Blues Blast Music Awards jelöltjeire
2016-07-01 | hír


Május elején a Blues Blast Magazine munkatársai, zenei szakírók, rádiós műsorvezetők, fesztiválok támogatói, szórakozóhelyek tulajdonosai és egyéb zeneipari szakemberek összeállították az idei Blues Blast Music Awards jelöltjeinek listáját. A szavazás július 1-jén indul és augusztus 15-ig tart, a díjátadóra szeptember 23-án a champaigni The Fluid Events Centerben kerül sor. Szavazni mindazok jogosultak, akik feliratkoztak a több mint 90 országból több mint 36000 feliratkozóval rendelkező internetes blues magazin hírlevelére.



A jelöltek listája

Contemporary Blues Album

The Jimmys - Hot Dish
Eugene Hideaway Bridges - Hold On A Little Bit Longer
Victor Wainwright & The Wildroots - Boom Town
Guy King - Truth
Toronzo Cannon - The Chicago Way
Shemekia Copeland - Outskirts Of Love

Traditional Blues Album
Golden State Lone Star Blues Revue - Golden State Lone Star Blues Revue
Bob Margolin - My Road
Chris James And Patrick Rynn - Trouble Don't Last
Jimmy Burns - It Ain't Right
Andy T - Nick Nixon Band - Numbers Man
Anthony Geraci & The Boston Blues All-Stars - Fifty Shades Of Blue

Soul Blues Album
Mr. Sipp - The Mississippi Blues Child
Benny Turner - When She’s Gone
Bey Paule Band - Not Goin' Away
Curtis Salgado - The Beautiful Lowdown
Johnny Rawls - Tiger In A Cage
Billy Price And Otis Clay - This Time For Real

Rock Blues Album
Dave Weld & The Imperial Flames - Slip Into A Dream
Walter Trout - Battle Scars
Mike Wheeler - Turn it Up
Peter Karp - The Arson's Match
Too Slim And The Taildraggers - Blood Moon
Tommy Castro & The Painkillers - Method To My Madness

Acoustic Blues Album
Andra Faye & Scott Ballantine - Coulda Woulda Shoulda
Matt Woods - Sawdust & Gasoline
Jimmy ’Duck’ Holmes - Live At Briggs Farm Blues Festival
Luther Dickinson - Blues & Ballads (A Folksingers Songbook) Volumes I & II
The Ragpicker String Band - The Ragpicker String Band
Guy Davis - Kokomo Kidd

Live Blues Recording

Dave Muskett Acoustic Blues Band - Live From The Slippery Noodle
Jon Spear Band - Live Music Is Better
Jimmy ’Duck’ Holmes - Live At Briggs Farm Blues Festival
Peter Karp - The Arson's Match
Mitch Woods - Jammin On The High C's
Reverend Raven & The Chain Smokin' Altar Boys – Live At The Big Bull

Historical Or Vintage Recording
Various Artists - Oslo Bluesklubb 20 Ar
Various Artists - Blues For Big Walter
Magic Sam Blues Band - Black Magic
Henry Gray & Bob Corritore - Blues Won't Let Me Take My Rest
Bobby Rush - Chicken Heads: A 50-Year History Of Bobby Rush

New Artist Debut Album
Amanda Fish - Down In The Dirt
Shoji Naito - New Cool Old School
Danielle Nicole - Wolf Den
Ebony Jo-Ann - Please Save Your Love For Me
Jonn Del Toro Richardson - Tengo Blues
Corey Dennison Band - Corey Dennison Band

Blues Band
Lil’ Ed & The Blues Imperials
Bey Paule Band
Nick Moss Band
Golden State Lone Star Blues Revue
Victor Wainwright & The Wildroots
Andy T - Nick Nixon Band

Male Blues Artist
Sugar Blue
Kid Andersen
Bob Margolin
Curtis Salgado
Toronzo Cannon
Bobby Rush

Female Blues Artist
Fiona Boyes
Shaun Murphy
Danielle Nicole
Janiva Magness
Karen Lovely
Shemekia Copeland

Sean Costello Rising Star Award

Big Harp George
Markey Blue
Amanda Fish
Andy Poxon
Guy King
Corey Dennison

hoati