Kiemelt koncertek


XXII. Lábatlani
Blues Fesztivál

2024.07.11-13.


Shemekia C
opeland
Little G Weevil
and his band

2024.07.17.


VIII. Zsámbéki
Blues Piknik
2024.07.26-28.


Pribojszki 50

2024.07.31.

Ajánlott albumok

Hobo Blues Band
Hobo Blues Band
Idegen tollak
Mojo Workings
Mojo Workings
Long Step
Alastair Greene
Alastair Greene
Alive In The New World
Mick Pini
Mick Pini
Backtrack
The Özdemirs
The Özdemirs
Introducing The Özdemirs
Layla Zoe
Layla Zoe
Nowhere Left To Go
The Holmes Brothers
The Holmes Brothers
State Of Grace
Buddy Guy
Buddy Guy
Blues Singer




Archívum

2018 legjobb albumai
2018-12-29 | hír


Mint minden év végén most is áttekintettük a magunk mögött hagyott esztendő lemeztermését és összeállítottuk kedvenc albumaink tizenötös listáját. Ezek nem megkérdőjelezhetetlen etalonok, de talán reális képet adnak arról, milyen zenéket hallgattunk a leggyakrabban idén.

hoati
1. Ian Siegal: All The Rage (Nugene Records)
2. Shemekia Copeland: America’s Child (Alligator Records)
3. Buddy Guy: The Blues Is Alive And Well (RCA Records)
4. Bob Corritore & Friends: Don’t Let The Devil Ride! (VizzTone Label Group)
5. Fiona Boyes: Voodoo In The Shadows (Reference Recordings)
6. Bob Margolin: One More Day (VizzTone Label Group)
7. Frank Bey: Back In Business (Nola Blue)
8. Kirk Fletcher: Hold On (Szerzői kiadás)
9. Big Daddy Wilson: Songs From The Road (Ruf Records)
10. Teresa James & The Rhythm Tramps: Here In Babylon (Jesi-Lu Records)
11. The Nick Moss Band Featuring Dennis Gruenling: The Hight Cost Of Low Living (Alligator Records)
12. Maria Muldaur: Don’t You Feel My Leg (Last Music Company)
13. Jumping Matt & His Combo Feat. Custom Big Band: Dressed Up (Szerzői kiadás)
14. Dave Keller: Every Soul’s A Star (Catfood Records)
15. J.P. Soars & The Red Hots: Southbound I-95 (Szerzői kiadás)

    

hcs
1. Dana Fuchs: Love Lives On (Get Along Records)
2. Anthony Geraci: Why Did You Have To Go (Shining Stone Records)
3. Buddy Guy: The Blues Is Alive And Well (RCA Records)
4. Danielle Nicole: Cry No More (Concord Records)
5. Rockwell Avenue Blues Band: Back To Chicago (Delmark Records)
6. The Little Red Rooster Blues Band: Lock Up The Liquor (Szerzői kiadás)
7. Jumping Matt & His Combo Feat. Custom Big Band: Dressed Up (Szerzői kiadás)
8. The Reverend Shawn Amos: Breaks It Down (Put Together Music)
9. Fiona Boyes: Voodoo In The Shadows (Reference Recordings)
10. Ben Harper And Charlie Musselwhite: No Mercy In This Land (Anti-/Epitaph)
11. The Blues Band: The Rooster Crowed (Repertoire Records)
12. Sue Foley: The Ice Queen (Stony Plain Records)
13. Joe Louis Walker, Bruce Katz & Giles Robson: Journeys To The Heart Of The Blues (Alligator Records)
14. Jeremiah Johnson: Straitjacket (Ruf Records)
15. Steven Troch Band: Rhymes For Mellow Minds (Sing My Title)


Mike Zito: Blue Room
2018-12-23 | kritika


Mike Zito a Missouri állambeli St. Louis-ból származik. Szegény családba született, édesapja a helyi Anheuser-Busch sörfőzde szakszervezeti alkalmazottja volt, aki a ’70-es évek gazdasági válsága közepette nevelte öt gyermekét. A kis Mike öt évesen kezdett énekelni, később felfedezte magának az elektromos gitárt. Hosszú évekig egy helyi hangszerboltban dolgozott, esténként country, rock és alternatív zenekarokban játszott. Lemezeket 1998 óta készít, ezek egy részét a neves Electro Groove Records és a Ruf Records adta ki. Társalapítója a többek között Cyril Neville-t és Devon Allmant a sorai közt tudó Royal Southern Brotherhoodnak. A szupergrouppal három albumot készített, közülük a Songs From The Roadot Blues Music Awards díjjal jutalmazták. BMA jelöléseket és díjakat alanyi jogon is kapott, pályafutása alatt volt azonban több hullámvölgy: első feleségétől elválva rövid ideig hajléktalanként élt, de alkohol- és kábítószer-függésével is meg kellett küzdenie. Kiadásának huszadik évfordulója alkalmából a Ruf Records remasterelt formában ismét megjelentette bemutatkozó, Blue Room címet viselő albumát. A lemez rögzítésére 1998-ban, egy nap leforgása alatt került sor, a költségek mindössze ezer dollárt tettek ki. A repertoár Zito saját szerzeményeire épül, kivételt képez ez alól a záró Rocket Man, mely a többszörösen díjnyertes Elton John nevéhez köthető. A nyers, kemény és húsbavágó muzsikát tartalmazó kiadvány a Gravy Jam képében egy instrumentális dalt is felvonultat. A kortárs blues kiemelkedő gitáros-énekesétől nemcsak ez az album került piacra idén, hiszen a német lemezcég First Class Life címmel sorban tizenötödik kiadványát is piacra dobta.

Ruf Records, 2018

hoati


Jethro Tull: This Was
2018-12-15 | kritika


A Jethro Tull 1967 novemberében jött létre, a formációt Ian Anderson énekes-fuvolás, Mick Abrahams gitáros, Glenn Cornick basszusgitáros és Clive Bunker dobos alkotta. Sok nagy, immár legendássá vált együttes, előadó adta ki első albumát 1968-ban, köztük a hazánkban már kilenc alkalommal megfordult zenekar is. A This Was 1968. október 25-én jelent meg, a felvételek költsége mindössze 1200 angol font volt. A lemez erőteljes blues hatásokat mutat, de már fellelhetők a kelta népzenei beütések, javarészt Andersonnak köszönhetően. A dalok közöl a My Sunday Feeling, a Beggar’s Farm, a Some Day The Sun Won’t Shine és az A Song For Jeffrey vált klasszikussá, ezek évtizedeken keresztül felbukkantak koncertjeik repertoárjában. A tíz számból négy instrumentális, a Cat’s Squirellt többen feldolgozták azokban az években. Ekkor még Ian Anderson nem uralta teljesen a bandát, hiszen a többiek is, különösen Mick Abrahams részt vett a zeneszerzésben. Anderson fuvola- és harmonikaszólóin túl Abrahams remek gitárszólói, Cornick határozott basszusjátéka és Bunker erős, pontos dobolása is már megmutatta, hogy szép remények előtt áll az együttes. Ez ugyan egy pillanatra megtörni látszott, amikor Abrahams ezen album kiadását követően kivált a zenekarból, de az utána jövő gitáros, Martin Lancelot Barre bevétele a csapatba kiváló döntésnek bizonyult. A This Was megjelenésének ötvenedik évfordulója alkalmából ősszel kiadták a Jethro Tull pályafutása első mérföldkövének számító lemez három CD-t és egy DVD-t magába foglaló, könyv formátumú deluxe verzióját. A CD-k tartalmazzák az album eredeti sztereó, sztereó és monó újrakevert változatait, két BBC-sessiont, amelyeket a neves DJ, John Peel Top Gear című műsorához vettek fel, kislemezdalokat, továbbá a stúdiók mélyéről előkerült felvételeket. A DVD-n szintén meghallgathatjuk az albumot és még néhány abban az időben készült szerzeményt. A dalok mai füllel hallgatva éppen olyan frissek, elevenek, élvezetesek, mintha el sem telt volna fél évszázad a megjelenésük óta. Egy kilencvenhat oldalas könyvet is lapozgathatunk, ebben Ian Anderson mesél a nótákról, történeteket olvashatunk a korai időkről, régi koncertplakátokat nézegethetünk és tanulmányozhatjuk a Jethro Tull elődjének tartott John Evans Band családfáját is.

Chrysalis, 2018

hoati


A Little G Weevil Band szilveszteri koncertje
2018-12-10 | koncertajánló


Little G Weevil, a 29. International Blues Challenge szóló-duó kategóriájának győztese, Blues Music Award jelölt, az őszi szólókoncertje után a Something Poppin’ című lemezéről ismert fantasztikus zenekarával ad két felvonásos koncertet december 31-én a fővárosi Muzikum közönségének. A két felvonás várható kezdési időpontja: 22.00 és 00.30.

Közreműködik: Little G Weevil - gitár, ének | Borsodi László - gitár, Pfeff Márton - basszusgitár, Szumper Ákos - dobok, Premecz Mátyás - billentyűs hangszer

Belépő: 6000 HUF

Jegyek 2018. december 4-től kaphatók a helyszínen (hétköznapokon 15-21 óráig, szombaton 17-21 óráig, fizetés kizárólag készpénzzel) és a TIXA rendszerében. További információ: +36 20 221 7767 | bisztro@muzikum.hu