Kiemelt koncertek


XXII. Lábatlani
Blues Fesztivál

2024.07.11-13.


Shemekia C
opeland
Little G Weevil
and his band

2024.07.17.


VIII. Zsámbéki
Blues Piknik
2024.07.26-28.


Pribojszki 50

2024.07.31.

Ajánlott albumok

Hobo Blues Band
Hobo Blues Band
Idegen tollak
Mojo Workings
Mojo Workings
Long Step
Alastair Greene
Alastair Greene
Alive In The New World
Mick Pini
Mick Pini
Backtrack
The Özdemirs
The Özdemirs
Introducing The Özdemirs
Layla Zoe
Layla Zoe
Nowhere Left To Go
The Holmes Brothers
The Holmes Brothers
State Of Grace
Buddy Guy
Buddy Guy
Blues Singer




Archívum

Online lemezt adott ki a Bluestone
2020-04-30 | hír


Április végén online lemezt jelentetett meg a Bluestone zenekar Blues Evergreens from Bluestone címmel. A hét blues örökzöldet tartalmazó album 2015 és 2020 között rögzített koncertfelvételekből nyújt válogatást. A korongon többek között olyan klasszikus bluesfeldolgozások szerepelnek, mint John D. Loudermilk Tobacco Roadja, az 1930-ban íródott Georgia on My Mind, B.B. King Thrill is Gone-ja vagy Jimi Hendrix szívbemarkoló balladája, a Little Wing. Az együttes alap felállásán kívül – Radovics László Kyru (ének), Kőmíves Stone András (gitár), Nemes Zoltán (billentyűs hangszer), Tomor Barnabás (basszusgitár) és Molnár Dániel (dobok) – az egyes felvételeken vendégzenészek is közreműködtek, így Tátrai Tibor (gitár), Pribojszki Mátyás (szájharmonika), Szász Ferenc (gitár) és Weisz Gábor (szaxofon). Továbbá néhány 2018 előtti felvételen korábbi tagok, Nagy Szabolcs (billentyűs hangszer) és Tempfli Erik (billentyűs hangszer) játéka is hallható. A zenekar 2020. április 30-tól hét héten keresztül csütörtöki napokon délelőtt 10 órakor tartja egy-egy dalának premierjét a SoundCloud zenei-közösségi oldalon. A felvételek itt hallgathatók majd meg. Egyúttal a formáció kéri és előre is köszöni mindazok támogatását, akiknek erre lehetőségük van. A támogatást ezen a linken keresztül tehetik meg.

hoati


Hétéves csapat - első single
2020-04-18 | hír


A Lost & Found zenekar már hétéves, a tagok igazán jól összecsiszolódtak. Bár a zenélés esetükben nem a megélhetés forrása, a tartalom mégis mindig igényes. Stílusukat tekintve klasszikus blues alapokon jazz-, rock- és pop-behatásokkal szólalnak meg.

A Lost & Found számos nagy sikerű koncerten van túl, amiket budapesti jazz- és blues-klubokban, fesztiválokon hallhatott a hűséges törzsközönségük. A tagok úgy érezték, hogy a banda immár megtalálta az egyedi hangját, és elég saját dalt írtak, ezért úgy döntöttek, elkészítik az első lemezüket saját számaikból. Az album azoknak igazán érdekes, akik a dallamos, húzós, igényesen megszólaló zenéket kedvelik. Nincsenek különleges effektek, de van klasszikus felállás: gitár, dob, basszus, billentyű és vokál. A dalok fontos eleme a magyar nyelvű, odafigyeléssel írt, tartalmas szöveg. A banda több tagja is szerez zenét, minden szám aprólékos közös munka folyamán nyeri el a végső formáját. A készülő nagylemezről néhány dalt önállóan is megjelentetnek. Az első single a Fekete című nóta, melyhez egy „noir” jellegű klipet is készítettek. A felvétel hangmérnöki, keverési és master munkálatait Nyíri Sándor végezte. A zenekar tagjai azt ígérik, hogy a következő hónapokban újabb dalok fognak megjelenni, és ha a helyzet engedi, akkor az év végéig az egész album elkészülhet.
­

Tagok:
Mahler Zita - vokál, ütőhangszerek
Endersz Frigyes - gitár, vokál
Eszes László - basszus
Kovács Norbert - dobok
Kerülő Gábor - billentyűk, vokál
Lesku Gergely - vokál

hoati


Új lemezzel jelentkezett Teddy Harpo
2020-04-06 | hír


Medve Balázs, vagyis Teddy Harpo Magyarország egyik kiemelkedő egyszemélyes zenekara. A sokoldalú zenész szájharmonika, gitár és lábdobok összhangzása révén hozza létre a muzsikáját. Stílusa a bluesban gyökerezik, de nagy hatással volt rá a rock'n'roll és az afro-funk zene is. Legújabb lemeze, a Naked Planet egy trilógia harmadik része: a Onemanband és LITTLE big után egy igazán eklektikus album született. Az akusztikus hangszerelésű anyag érdekessége, hogy minden hangszert Teddy rögzített és kevert, a ritmustól a kíséreten át a dallamokig. Egy igazán őszinte alkotás jött létre, amely összefoglalja a zenésznek az elmúlt években átélt érzelmeit és sajátos világszemléletét. „Az akusztikus hangszerek az igazán bensőséges produktum romantikáját jelképezik. Az album szöveges művek sora, amely a szerelemből kibontakozó magasztos élményeken át ível egyfajta magányosság felé, ami új lehetőséget kínálhat” – nyilatkozta oldalunknak a Vadvirágok Blues Bandben és a Dynamite Dudesban is megfordult muzsikus. Az egyedi hangszerelés a ritmusban is megnyilvánul: dobseprűzés, hétköznapi lábas hangja, egy kerti szék mint fémes ritmuseffekt és az egyszerű „hand groove on guitar” is megjelenik. A leeresztett E-húrok (G-re, A-ra) többször basszusként szolgálnak, slap vagy szimpla pengetés technikával. A kihagyhatatlan blues szájharmonikázás minden dalban fontos szerephez jut, az ének és szövegek pedig egyfajta keretet adnak a hangszerek kavalkádjának. Teddy Harpo egyik kedvenc hangszere a '67-es Cremona Luby jazzgitár három számban is szerepel, de a különböző akusztikus gitárok mellett egy banjogitár és egy nyolchúros balalajka is felbukkan a felvételeken.
­


hoati


Megjelent a Suba Attila & The SoulFool Band lemeze
2020-04-02 | hír


A Suba Attila & The SoulFool Bandet 2014 elején alapította Suba Attila és Hébenstreit Máté. A zenekar számára a New Orleans-i swing a kiindulópont, onnan haladnak a blues és a soul érintésével egyenesen a gospel és a New Orleans-i fesztiválhangulat felé. Olyan neves zenészek muzsikája befolyásolja stílusukat, mint James Brown, Ray Charles és Otis Redding. Tavalyelőtt a SoulFool Band képviselte hazánkat Norvégiában a European Blues Challenge-en. Igaz, hogy nem értek el helyezést, mégis fontos mérföldkő volt számukra, hogy felléphettek Hell városában, mert sok pozitív visszajelzést kaptak. Az együttes a napokban jelentette meg bemutatkozó albumát I Believe In Music, I Believe In Love! címmel. A felvételek Magyarországon, Hollandiában és Bulgáriában készültek, a keverésre Kaliforniában került sor. „Az alapvető koncepciónk az volt, hogy egy vidám hangulatú blues és gospel lemezt hozzunk össze, amelyen a bulis daloknak mondanivalójuk is van” – nyilatkozta oldalunknak Suba Attila. Az albumon tíz saját nóta és egy Louis Jordan feldolgozás található, ami a kiadvány címadó dala lett, ennek a dalnak az üzenetét visszhangozza a többi. „Hébenstreit Máté szerzőtársam Budapestről küldte a zenét, én pedig az amszterdami kanális partján írtam hozzá a szöveget, majd végül Harry Gale Kaliforniában állította össze a végleges hangzást” – mondta még az énekes. A lemez egyelőre csak digitális a platformokon érhető el, a későbbiekben LP formátumú megjelenést is terveznek.

hoati