Kiemelt koncertek


XXII. Lábatlani
Blues Fesztivál

2024.07.11-13.


Shemekia C
opeland
Little G Weevil
and his band

2024.07.17.


VIII. Zsámbéki
Blues Piknik
2024.07.26-28.


Pribojszki 50

2024.07.31.

Ajánlott albumok

Hobo Blues Band
Hobo Blues Band
Idegen tollak
Mojo Workings
Mojo Workings
Long Step
Alastair Greene
Alastair Greene
Alive In The New World
Mick Pini
Mick Pini
Backtrack
The Özdemirs
The Özdemirs
Introducing The Özdemirs
Layla Zoe
Layla Zoe
Nowhere Left To Go
The Holmes Brothers
The Holmes Brothers
State Of Grace
Buddy Guy
Buddy Guy
Blues Singer




Archívum

Folytatódik a Blues Session koncertsorozat
2021-10-28 | koncertajánló


Az ősz utolsó, a tél első hónapjában is folytatódik a Blues Session koncertsorozat a Budapest VIII. kerületben található Muzikum Klubban.



Tervezett koncertek:
november 18. - Ripoff Raskolnikov Band
november 25. - A Hendrix Project bemutatja: Hendrix 79
december 02. - Chuck Berry Rock'n'Rollers
december 05. - Fekete Jenő és barátai: JJ Cale emlékest
december 29. - Mojo feat. Gál Csaba Boogie

A Muzikum Klub & Bisztró elérhetőségei:
1088 Budapest, Múzeum utca 7.
Nyitva tartás: hétfő - szombat, reggeltől estig
Online jegyvásárlás: https://tixa.hu/muzikum_klub
E-mail: info@muzikum.hu
Web: http://muzikum.hu, www.facebook.com/MuzikumKlub

hoati


Különcök estéje: a Boeghoe és a Red One House koncertje a Muzikumban
2021-10-21 | koncertajánló


Különleges zenei esemény színhelye lesz november 4-én a Muzikum Klub. Az esten két olyan együttes fog koncertezni, amely elég sajátos módon közelít a blues műfajához. A Boeghoe stílusa a hard rock és rhythm and blues között mozog, a Red One House pedig a hokum blues műfajának egyetlen hazai képviselője. Ami közös bennük, hogy magyarul éneklik a saját dalaikat. A Boeghoe az első albumának harmincadik jubileumát ünnepli majd egy újrakiadással, a Red One House ugyanakkor legfrissebb CD-je lemezbemutatóját tartja.



Elsőként az utcazene fesztiválok közönségdíjas hokum blues-rock bandája, a Red One House mutatja be negyedik kislemezét Elveszett idő címmel. A veresegyházi vándorzenészek egy rég elfeledett műfajt, a humort sem nélkülöző hokum bluest modernizálták.  Komikus, jelmezes előadásmódjukban a régi vaudeville színházak világa is megjelenik. Varázslatos, egyedi készítésű hangszerek és a blues zenei sokszínűsége teszi igazi unikummá műsorukat. Vendégük Szabó Tamás, aki szájharmonika-játékával emeli az est fényét.
Moldován Gyula énekes, gitáros és dalszerző, a hazai rockzene kalandos életű veteránja (Grogs, Lux, Panta Rhei, Color, Tepertő stb.) 1989-ben Boeghoe néven hozta létre a néhány év megszakítással máig is működő zenekarát. „Gyuszi bácsit” soha nem érdekelték a zenei trendek, mert mindig önmagát játssza. Ebben a különleges formációban számtalan ismert muzsikus megfordult, vonzotta őket a zene atmoszférája, a jam session hangulat és az egyfajta zenei szabadság. A jelenleg power trióként koncertező csapat tagjai: Váry Zoltán dobos és Nagy Zoltán basszusgitáros. Ezen alkalommal két vendégük is lesz Boros Péter (Republic) és Szűcs István (Elon) személyében.

hoati


A Taurus bemutatkozó koncertje LP-n jelenik meg
2021-10-15 | hír


A hazai rocktörténet második szupergruppja a Taurus (teljes nevén Taurus EX-T: 25-75-82) zenekar volt. A formációt Radics Béla, Balázs Fecó, Som Lajos és Brunner Győző alapította, a bemutatkozó fellépésükre 1972. május 1-jén került sor az Ifjúsági Parkban. Annak ellenére, hogy ismeretlen nevű együttesről volt szó, több mint tízezren mentek el a koncertre. Két állandó klubbal rendelkeztek, a Radnóti Művelődési Házban és a Metró Klubban tartották a mindig „botrányos”, telt házas fellépéseiket. A Taurus csak saját számokat játszott, ezek voltak Radics, Som és Balázs Fecó első önálló szerzeményei (utóbbi itt kezdett el énekelni is), a szövegeket pedig Horváth Attila írta, aki később a Korálban állandó szerzőtársa lett a billentyűsnek. Hiába imádta a zenekart a közönség, nagylemezt az ígéretek ellenére sem készíthettek, így nem tudtak áttörést elérni. Az alapító felállásban csak egy kislemezük jelenhetett meg (Zöld csillag; Szólíts meg vándor), majd a Som Lajos helyére érkező Zoránnal 1973-ban még egy (A kőfalak leomlanak; Akire szerelemmel nézhetek), ezután a Taurus feloszlott. A Moiras Recordsnak köszönhetően LP-n először jelenik meg eredeti, vágatlan formájában az 1972-es koncert keverőpultos hanganyaga, restaurált, digitalizált változatban, a húsz évvel ezelőtt kiadott CD-n ugyanis nem a valós sorrendben szerepeltek a dalok. A tiszavirág életű Taurus alapító tagjai közül már senki nem él, Balázs Fecó és Brunner Győző az elmúlt egy évben hunyt el.

hoati


’Sir’ Oliver Mally Group: Tryin’ To Get By
2021-10-10 | kritika


Sir Oliver Mally tavaly ünnepelte zenei pályafutása harmincötödik évfordulóját. Az ausztriai Wagna városából származó muzsikus évi 130-150 koncertet ad, az elmúlt évtizedekben Európa számos országában fellépett. Lemezeinek se szeri, se száma, ezeket zenekarral, szólóban és duóban rögzítette. Legutolsó albuma, a Tryin' To Get By elkészítéséhez új csapatot állított össze: a ’Sir’ Oliver Mally Groupban társai Alex Meik basszusgitáros és Peter Lenz dobos. A lemez két feldolgozást tartalmaz (Get Behind The Mule, Drowning On Dry Land), a többi darab Mally saját és társszerzővel írt szerzeménye. A repertoár legfontosabb mondanivalójú dala a Same Blood. „We got the same blood flowing through our veins” – énekli a nótában a vendégzenészként közreműködő Ian Siegal. Különösen aktuális az üzenet, hiszen látjuk, hogy napjainkban újra fokozódik a rasszizmus, a nemzeti szélsőségesség és a kisebbségi csoportok marginalizálódása. A kortárs brit blues legnagyobbja szerephez jutott a Downfall című dalban is, melyben duettet játszik Mally-jal. A nótát két verzióban rögzítették, a zenekar nélküli változat bónuszként az album végén kapott helyet. Az energiával, érzelmekkel átszőtt lemezen vendégeskedett még Raphael Wressnig (Hammond B3 orgona) és Hubert Hofherr (szájharmonika). Mindketten régi munkakapcsolatot ápolnak Oliverrel, az Alsó-Bajorországban született herflis tavaly duóalbumot készített vele. A címadó szerzemény a koronavírus-járvány miatti lezárások idején munkanélkülivé vált Mally mindennapjait mutatja be. Ez az egyetlen vendégzenész nélkül előadott darab. A Tryin’ To Get a monkey.moods és a Blind Rope Records első közös kiadványa. Ennél jobb kezdést nem kívánhatunk.

monkey.moods/Blind Rope Records, 2021

hoati


Új videóklip a Bluestone zenekartól
2021-10-05 | hír


A napokban live session videóklipet jelentetett meg a Bluestone zenekar. A jövőre pontosan fél évszázada kiadott I'll Play the Blues for You című Albert King lemezen szereplő dalt, a Don't Burn Down the Bridge-et dolgozták fel. A hangszerelés az együttes basszusgitárosának, Tomor Barnabásnak a munkáját dicséri, fúvós arrange: Almási Attila és Weisz Gábor. A felvételen közreműködik: Vasicsek ’Öcsi’ János – ének, Kőmíves ’Stone’ András – gitár, Nemes Zoltán – billentyűs hangszerek, Tomor Barnabás – basszusgitár, Molnár Dániel – dobok, Almási Attila – harsona és Weisz Gábor – tenor-szaxofon. Stúdióvezető: Józsa Örs (SoundCam Productions). A dalt a 2014 tavaszán alakult zenekar a közeljövőben a Spotify-on is publikálni fogja.

­
hoati


Bárth János: Felidézzük a legjobb dalokat
2021-10-03 | beszélgetések


Bárth Jánossal sok bölcsész találkozhatott már nyelvészeti órákon. A tanítás mellett zenél is, jelenleg a Blue sPot nevű csapatban gitározik és énekel. A Muzikumban fogják ünnepli a zenekar 15. és Bárth János 40. születésnapját. Ez adta az apropót az alábbi interjúhoz.

Melyek a legkorábbi, zenével kapcsolatos emlékeid?
Legelőször édesanyám éneklése, ahogy a Jegesmedve című verset énekli, altató gyanánt. Aztán az otthoni lemezgyűjtemény: sok-sok népzene, István, a király és Beatles. Hat-hétéves koromban már rendesen függő lettem, le se lehetett venni a fülhallgatót a fejemről, amikor a She Loves You-t hallgattam.

Gyermekkorodban először zongorázni tanultál. Mikor váltottál gitárra?
A zongora teljesen elvarázsolt, de tízévesen már könyörögtem, hogy kapjak egy gitárt. Apám egy erdélyi útjáról egy román műanyaghúros gitárral tért haza, és a legendás Muszty-Dobayból megtanultam az alapokat. Aztán már nem volt megállás...



Sokáig a The Bits Beatles emlékzenekarban zenéltél, a csapat „örökös tagja” vagy. Mi az, amire a leginkább büszke vagy az együttes kapcsán?
Ezzel a csapattal tapasztaltam meg, hogy milyen egy „profi” zenekar működése: turnék, buszozások, rengeteg próba, alkalmazkodás, fáradtság, de nagy sikerek, nagy örömök – Liverpool-Cavern, Höfner gitárok, óriási koncertek, nagy tapsok. Sokat köszönhetek nekik.

Alapítója vagy a Blue sPot nevű zenekarnak is. Hogyan jött létre a csapat?
A zenekart az Eötvös Collegiumban, egyetemistaként, Kendik Gergővel, majd Kelemen Lacival alapítottuk, mert fantasztikusan jól esett együtt régi bluesokat játszani. Szép lassan formálódott a zenekar arculata, ahogy elkezdtünk saját dalokat is összerakni.

Hogyan jellemeznéd az együttest?
Félig hobbizenekar, félig halálosan komoly volt mindig. Azt hiszem, oda eljutottunk, hogy tudunk szórakoztatni, megtáncoltatni sok-sok ismeretlen embert, játszottunk száz meg száz helyen, de a dalaink nem jutottak el soha igazán tömegekhez. Örök kívülállók vagyunk.

A zenekarnak eddig három különböző albuma (Blue sPot Café, Stílusgyakorlatok, Százféle változatban) jelent meg. Mit tapasztaltál, hogy tetszettek ezek az embereknek?
A lemezekbe rengeteg időt, pénzt, energiát öltünk, de egyik sem futott be olyan pályát, amilyet reméltünk tőlük. Talán rossz a marketingünk... Persze jött sok pozitív visszajelzés, de még várjuk, hogy az Only You Were on my Mind legyen mindenki csengőhangja.

Az együttesben sokáig a volt pénzügyminiszter, Oszkó Péter is szájharmonikázott. Ez előnyt vagy hátrányt jelentett a részetekre?
Péter még „átlagemberként” lett a zenekar tagja, és a minisztersége alatt inkább vicces helyzeteket produkált ez a helyzet: sok fotós jelent meg egy-egy koncerten. Talán voltak, akik ezért – pozitív vagy negatív – előítéletesen hallgatták meg a zenénket, de azt hiszem, őket meggyőzte, amit hallottak.

Többször felléptetek a kapolcsi Művészetek Völgyében, saját színpaddal is rendelkeztetek. Hogy jött ez a lehetőség? Kikkel sikerült közösen zenélnetek?
Sok évnyi ottani zenélés után kértek föl minket, hogy 2012-15 között saját színpadot szervezzünk a Völgyben. A történetünk legszebb lapjai ezek: blues-rock formációk léptek föl a színpadunkon, ahol a hivatalos műsor után fantasztikus jam sessionöket tartottunk: Harcsa Veronika, Sárik Péter, Nagy Ádám, Benkő Zsolt és még sorolhatnám sokáig, hányan ugrottak be egy-egy dalra. Az idei évben pedig – némi nosztalgiával – Völgyimpró néven improvizációs műsorokat adtunk a Völgyben minden délután.

A privát életben az Eötvös Loránd Tudományegyetem adjunktusa vagy. Hogyan tudod összeegyeztetni a zenész életformát és az oktatást?
Számomra mindkettő ugyanannyira fontos, a hivatásom a nyelvészettanítás, és a szerelmem a zene. Boldog vagyok, ha sikerül összeegyeztetni a kettőt, és hiányzik a másik, ha az egyik túlsúlyba kerül.

Ha választanod kellene a kettő között, melyiket választanád?
Remélem, sosem kerül sor ilyen választásra, de azt hiszem, a zenét választanám.

Október 9-én a Muzikumban ünneplitek a Blue sPot zenekar megalakulásának 15. évfordulóját, valamit a 40. születésnapodat. Mire számíthatnak az érdeklődők?
Szeretnénk méltó módon megünnepelni a sok kerek évfordulót: eljátsszuk a legkedvesebb dalainkat, és meghívunk sok-sok vendéget, akikkel együttműködtünk az évek során: velünk lesz Oszkó Péter, Medve Balázs, Fekete Jenő, Kovács Veronika, Olgyay Máté, Bakó Balázs, Derecskei Zsolt, Benkő Zsolt és Benkő Máté. Felidézzük a legjobb dalokat, Cseh Tamást, a Beatlest, régi és új bluesokat. Ott a helye minden barátunknak, rajongónknak, követőnknek!

hoati